podróżowanie kamperem

Zalety podróżowania kamperem

Podróż kamperem stała się w ostatnim czasie niesamowicie popularna, można nawet powiedzieć, że modna! Kamper to dom na kółkach, samowystarczalny pojazd, w którym można mieszkać nawet podczas długich wakacji. Nowoczesne kampery są wyposażone w sprzęty, których normalnie używamy w domu. Są w nim lodówki, telewizory, a nawet pralki.

Jaki kamper wybrać dla siebie podczas podróży?

Najlepszym kamperem na każdą przygodę jest VW Grand California. Jest to niewielki kamper łączący w sobie cechy terenówki i domu na kółkach. VW California jest zwinny i prowadzi się go łatwo, ponieważ nie jest szerszy od klasycznego busa.
Dwa ogromne materace pozwolą zrelaksować się wieczorami, a w strefie dziennej przy dużym rozkładanych stole można swobodnie zjeść posiłek lub grać w rodzinne gry. Ma swobodną przestrzeń nawet dla 4 osób. Idealny dla rodziny 2+2. Fotel kierowcy jest obrotowy dzięki czemu można go skierować do tyłu i wygodnie zjeść przy stole.
Posiada też strefę kuchenną z lodówką oraz zlewem i blatem roboczym.
Łazienka jest wyposażona w toaletę i prysznic oraz umywalkę wraz z szafką.
Kamper posiada markizę, dzięki której mamy swoją przestrzeń, która można nazwać tarasem. Ustawiając stolik i krzesła można jeść posiłki na świeżym powietrzu.

Gdzie najlepiej udać się w podróż kamperem?

Najlepsze pola dla kamperów znajdują się w Austrii i Niemczech. Tam Caravaning jest bardziej popularny niż hotele. Infrastruktura jest przygotowana na najwyższym poziomie, są mniejsze lub większe place do wynajęcia. Czyste łaźnie i łatwy dostęp do prądu i wody. W Polsce także jest kilka miejsc do których warto się wybrać. Najlepsze są nad polskim morzem, gdzie stojąc kamperem na klifie można podziwiać zachód słońca.
Włochy także słyną z doskonałych miejsc kempingowych i do tego jedzenie kusi turystów.
W podróży kamperem najważniejsza jest bliskość natury, mieszczuchy często wybierają ten sposób relaksu!

Jak przygotować się do podróży kamperem?

  • Warto zabrać ze sobą jedzenie, lodówka jest pojemna i w każdej chwili można się zatrzymać i coś zjeść. W kamperze jest kuchenka gazowa, można ugotować zupę lub usmażyć kotlety.
  • Liofilizowane jedzenie jest alternatywną dla klasycznego gotowania. Wybierając się w podróż warto kupić jedzenie w paczkach, które zalewa się tylko gorąca wodą i po kilku minutach jest gotowy ciepły i pożywny obiad. Jest to bardzo wygodny sposób na podróżowanie, nie trzeba zastanawiać się czy w okolicy jest sklep, bo jedzenie ma się ze sobą.
  • Specyfiki na komary są ważnym elementem przygotowań. Jadąc na łono natury, trzeba wziąć pod uwagę, że insekty będą nam towarzyszyć

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby móc podróżować kamperem?

Aby prowadzić kamper nie trzeba żadnego dodatkowego prawa jazdy. Wystarczy klasyczne kategorii B, kamper to po prostu taki duży samochód. VW Grand California jest wysoki, jednak prowadzenie go niczym się nie różni od samochodu osobowego. Co więcej jest naszpikowany nowymi gadżetami takimi jak aktywny tempomat, dzięki czemu nadaje się nawet na długie trasy.

Opryszczka Previous post Jak wyleczyć opryszczkę?
wygodna łazienka Next post Wygodna łazienka – jak ją wykonać?