Samotność

W jaki sposób pomóc osobie samotnej?

Plaga cierpień

XXI wiek, to wiek, gdzie przeogromna ilość ludzi na świecie cierpi na różnorakie choroby psychiczne/zaburzenia, ponadto wiele młodego społeczeństwa w wieku 13-19 lat to osoby bardzo często smutne, zagubione, które przechodzą przez bardzo ciężkie momenty w życiu, wielu rodziców pracuje całymi dniami, inni zaś nie mają rodziców, bądź pochodzą z patologicznych rodzin.

Na domiar tego, młodzi ludzie popadają w samotność, przez odrzucenie przez większość część społeczeństwa, dlatego dziś zadajmy sobie pytanie – w jaki sposób pomóc osobie samotnej?

Właśnie na to pytanie udzielimy dziś sobie odpowiedzi.

Podstawowe czynności

Kiedy nawiązujemy nową znajomość i po pewnym czasie zauważamy, że ta osoba jest osobą samotną, nie ma wielu znajomych, ponadto chodzi często smutna, podstawową kwestią jaką powinniśmy zrobić, to po prostu być przy tej osobie, rozmawiać z nią, kiedy ma jakiś problem to wysłuchać, spróbować doradzić i PRZEDE WSZYSTKIM być szczerym, o co chodzi?

Wiele osób chce być miłych, jednak bardzo często jest to mylna droga, ponieważ kiedy ktoś opowiada nam historię z której wynika, że jakaś sytuacja jest bardzo zła, my nie możemy powiedzieć, że „będzie dobrze” albo „wszystko się ułoży” tylko najlepszą decyzją w takim momencie jest napisać/powiedzieć „faktycznie nie będę ukrywał* jest źle, jednak pamiętaj, że czas cały czas płynie i to ty trzymasz ster życia, więc zawsze jest nowy dzień, możesz wstać i próbować to naprawić, a ja ci będę kibicować i wspierać” po takich słowach osoba na pewno poczuje się lepiej, dodatkowo poczuję, że faktycznie nie jest sama, a ma wsparcie.

Powinniśmy starać się jak najczęściej taką osobę wyciągać z domu, aby nie siedziała ze swoimi problemami sama w domu i bardziej się dołowała, dobrą opcją jest wspólne wyjście na miasto, bądź w razie możliwości pojechać na zakupy, bądź wspólne kręgle, wtedy nasze relacje będą się jeszcze bardziej zaciskać, a przy tym ta osoba nie będzie myśleć o problemach.

Podczas takich spotkań buduje się zaufanie między nami a tą osobą, co jest bardzo ważne, ponieważ im większe zaufanie będziemy mieli tym bardziej będziemy mogli pomóc takiej osobie.

Jak budować zaufanie?

Ostatnią rzeczą jaką możemy zrobić to spróbować zakolegować z jakimiś naszymi kolegami i spróbować stworzyć dużą ekipę znajomych, by móc wspólnie wychodzić i razem spędzać czas, razem się motywować.

Kiedy będziemy trzymać się tych sposobów i je realizować na pewno chociaż w jakimś stopniu pomożemy komuś, jednak pamiętajmy, że aby komuś pomóc my powinniśmy tego chcieć z dobrego serca, w innym przypadku nie będzie to szczere więc raczej się nie uda

Kuń Previous post Co je koń? Jakie zioła i suplementy dla konia?
Opryszczka Next post Jak wyleczyć opryszczkę?