Koszt wynajmu magazynu- od czego zależy?

Wynajem magazynu to jedna z ważniejszych rzeczy do rozważenia przez każdą firmę. To zdecydowanie jedna z lepszych opcji dla przedsiębiorstwa. Dla większości osób istotny element stanowi cena najmu. Od czego jest ona uzależniona i na jakie aspekty warto zwrócić uwagę decydując się na wynajem? 

Lokalizacja jako czynnik wpływający na cenę

Dobra lokalizacja powierzchni magazynowej to zdecydowanie jeden z ważniejszych czynników, który wpływa na cenę budynku. Z drugiej strony nie jest to szczególnie dziwiące, jeśli weźmiemy pod uwagę, że położenie jest kluczowym elementem, który decyduje o dostępności towaru, czasu, a także całkowitym koszcie związanym z transportem. Wiele uzależnione jest również od typu usług oferowanych przez firmę. W przypadku magazynów przeładunkowych dużą rolę będzie odgrywać dostęp do autostrad czy dróg szybkiego ruchu. Z kolei jeśli zależy nam na szybkiej dostępności towaru, warto rozważyć wybór magazynu miejskiego, do którego będziemy mieć natychmiastowy dojazd. 

Powierzchnia magazynowa i okres najmu

Magazyny na wynajem są najchętniej oddawane do użytku na dłuższy okres czasu, co w większości przypadków wiąże się również z nieco mniejszym kosztem. Rzadziej najmowane są magazyny krótkoterminowo, co z kolei związane jest z nieco większą opłatą. 

Kolejnym z czynników wpływającym na cenę wynajmu będzie powierzchnia użytkowa. To całkowicie zrozumiałe, że im większy metraż, tym także i wyższy koszt wynajmu. Warto dobrze oszacować potrzeby firmy pod tym kątem. 

Wyposażenie magazynu

Nieco uwagi należy poświęcić wyposażeniu magazynu, które jest także istotnym elementem. Jest to szczególnie obszerny aspekt ponieważ uzależniony jest dość mocno od rodzaju towaru, który przetrzymujemy. Magazyny do wynajęcia przeważnie są w stanie zaoferować:

  • Regały wysokiego składu- to dobre rozwiązanie, gdy chcemy dobrze zagospodarować każdą wolną przestrzeń. Regały wysokiego składowania pozwalają pomieścić znacznie więcej towaru, co może być szczególnie przydatne w przypadku mniejszych powierzchni
  • Wyposażenie dla osprzętu- dotyczy to przede wszystkim akumulatorów oraz gniazdek do ładowania, które będą wykorzystywane przez wózki widłowe czy paleciaki elektryczne. 
  • Systemy bezpieczeństwa- w tej kwestii najczęściej wybierany jest dostęp do kamer. Ważnym elementem jest również system przeciwpożarowy, który w razie czego pozwoli ochronić nasze towary. 
  • Pomieszczenie biurowe- to ważne miejsce, które jest często niezbędne do wykonania prac biurowych. Powinniśmy znaleźć w nim przede wszystkim biurko oraz fotel.
1% podatku Previous post Zasady przekazywania 1% podatku
Next post Dlaczego warto wybrać kocioł gazowy?