Dlaczego warto wybrać kocioł gazowy?

Funkcjonalny i nowoczesny kocioł gazowy

Jeśli wydaje się, że częste wyłączanie palnika zmniejsza zużycie paliwa, to jest to nieprawdą, tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Dodatkowo wielokrotne włączanie i wyłączanie powoduje zużycie podzespołów. Dobrze by było, gdyby palniki kotła mogły pracować nieprzerwanie przez cały sezon grzewczy i zmieniać tylko moc. Pozwala to uniknąć strat energii na skutek nieefektywnego spalania paliwa podczas rozruchu palnika. Dlatego nowoczesne kotły gazowe do użytku domowego nie wykorzystują już jednostopniowych palników powszechnych w starszych kotłach. W kotłach kondensacyjnych armatura gazowa ma zmienną wydajność do regulacji mocy grzewczej. Elektronika dostosowuje się tak, aby kocioł był jak najrzadziej wyłączany. Oznacza to, że działa z minimalną mocą, aby zapewnić, że system otrzyma taką ilość ciepła, jakiej aktualnie potrzebuje. Zmniejsza to zużycie paliwa o kilka procent. Palniki o modulowanej mocy stosowane są w kotłach gazowych, nie tylko w kotłach kondensacyjnych, ale tylko kotły kondensacyjne osiągają najwyższą sprawność przy pracy na zmniejszonej mocy. To jest bardzo ważne, ponieważ maksymalna moc kotła jest rzadko potrzebna. Głównie do zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową i ogrzewania, jest tylko kilka nocy w roku. W rezultacie średnia roczna sprawność kotła kondensacyjnego, który przez większość czasu pracuje ze zmniejszoną mocą, jest do 10% wyższa niż konwencjonalnego kotła niekondensacyjnego.

Bezpieczne piece gazowe

Kotły kondensacyjne są bezpieczniejsze niż konwencjonalne kotły z palnikami atmosferycznymi ze względu na zamkniętą komorę spalania. Takie rozwiązanie eliminuje ryzyko wydostawania się dymu z kotła do pomieszczenia, które może wystąpić w przypadku niesprawnej wentylacji. Nawet jeśli kocioł jest zainstalowany w małej łazience, nie ma obaw o zatrucie tlenkiem węgla. Dodatkowo kotły z zamkniętą komorą spalania posiadają wentylatory, które przez cały czas dostarczają do palników odpowiednią ilość powietrza. Zapobiega to pojawianiu się tlenku węgla w spalinach. Dodatkową zaletą wynikającą z zamkniętej komory spalania jest możliwość zasilania palników powietrzem bezpośrednio z zewnątrz budynku specjalnymi kanałami. Zapobiega to problemom wentylacji spowodowanym wychłodzeniem pomieszczenia na skutek napływu zimnego powietrza podczas pracy kotła.

Dlaczego warto wybrać sposób ogrzewania gazowego?

Do niedawna piece węglowe były bardzo popularne w budowie domów jednorodzinnych. Popularność tego surowca obecnie znacznie spadła, w dużej mierze ze względu na to, że nie jest to proces ekologiczny i przyjazny dla środowiska, nie jest zbyt wygodny, ponieważ trzeba dodawać lub usuwać popiół. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z tego sposobu ogrzewania i wybiera ogrzewanie gazowe. Ogrzewanie gazowe jest praktycznie bezobsługowe. Gdy nagrzewnica gazowa jest zaprogramowana i działa, zwykle nie ma się czym martwić. Wystarczy pomyśleć o corocznych przeglądach. Regularne przeglądy i konserwacja kotłów gazowych zapewniają bezpieczną i ekonomiczną eksploatację.

Piece i kotły gazowe kondensacyjne znajdziesz na stronie: https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/kondensacyjne.html

Previous post Koszt wynajmu magazynu- od czego zależy?
Next post Smartfon Realme 8 – jak wygląda łączność, parametry i wersja Pro?