Ból stóp

Dlaczego Bolą Cię Stopy Poznaj 3 Najczęstsze Powody Bólu Stóp

Przyczyny

Na początek najlepiej zapoznać się z najczęstszymi dolegliwościami. Zawsze poszukuj najprostszych powodów i rozwiązań dotyczących twojego zdrowia. Masz w swoim życiu tyle sytuacji, że niewykluczone, że twoje stopy poczuły się trochę osłabione. Zapoznaj się z najczęściej występującymi chorobami stóp. To pozwoli tobie na wstępną diagnozę.

Nieprzyjemne uczucie

Często lekarze pytają swoich pacjentów o dolegliwości, sytuacje, przyczyny. Takie pytania składają się na wstępną diagnozę. Dlatego warto przyjrzeć się występującym dolegliwościom, częstym przyczynom powstawania bólów w stopach. Będziesz już zawczasu wiedzieć co może pomóc lekarzowi w wybraniu dodatkowych badań albo przepisaniu odpowiednich maści i leków.
Bóle stóp są bardzo powszechną dolegliwością. Dotykają zarówno osoby pracujące fizycznie jak i umysłowo. Nie ma złotego środka, który umożliwiłby przeżycie bez bólu stóp. Bóle najczęściej występują w okolicach pięt, łuków podeszwowych, bywają też takie dni, w których bolą całe stopy i trudno jest określić jakie są to okolice.
Bóle stóp mogą być częste. Być może jest tak z uwagi, że stopy zawierają aż 33 stawy i składają się z 28 kości, a ścięgien, mięśni i wiązadeł jest aż 100. Najgorsze przypadki do brak mobilności i równowagi.

1. Zapalenie rozcięgna podeszwowego

Charakterystycznym elementem tej choroby jest ogromny ból w pięcie, który promieniuje do łuku stopy, zaraz po przebudzeniu albo po nieco dłuższym czasie bezczynności. Jest to związane ze stanem zapalnym powięzi podeszwy więzadeł. Często powodem jest noszenie niedopasowanego obuwia. Wówczas warto zainwestować we wsparcie, tj. odpowiednią wkładkę ortopedyczną.

2. Zapalenie śródstopia

Dolegliwość ta ma swój początek w intensywnych ćwiczeniach i bieganiu. Zapalenie obszarów pod stopami, na środku stopy od strony wewnętrznej, które promieniuje aż na początek palców, to typowy objaw tego schorzenia. Jeżeli taki ból odczuwasz, warto zrobić sobie dłuższą przerwę na co najmniej dwa tygodnie. Ortopeda powie ci więcej.

3. Ostroga piętowa

Występuje zazwyczaj, gdy przeciążymy stopy. Jest to nieprawidłowy wzrost kości w pięcie w kształcie trójkąta. Przy przeciążeniu naszych stóp powstają pęknięcia, które sprawiają, że dochodzi w organizmie do zwapnienia, które powoduje wzrost kości. wówczas podrażniają się okoliczne tkanki i zaczyna nas boleć okolica pięty.
Skontaktuj się z lekarzem ortopedą aby uzyskać fachową pomoc. Możesz się tutaj dowiedzieć wielu przydatnych informacji. Świadomość tego gdzie Cię boć boli, w jakiej okolicy i dlaczego tak jest, będzie bardzo pomocne twojemu lekarzowi prowadzącemu. Słuchanie o tym jak bolą stopy nie należy do przyjemnych. Praktycznie każdy z nas odczuwał kiedyś ból stóp. Jest to bardzo częsta dolegliwość. Wymienione 3 powodu bólu stóp należą do tych najczęściej występujących. Zabierz się za swoje zdrowie już teraz!

Może pomóc

Ta opcja może ci pomóc w dobraniu tymczasowych rozwiązań w postaci maści, leków czy konieczności odpoczęcia od ćwiczeń fizycznych. Opowiedz o swoich dolegliwościach specjaliście. Lekarze uwielbiają pacjentów, którzy wiedzą dlaczego prawdopodobnie coś ich boli. Jakie są największe problemy bólu stóp? Najczęściej jest to niedobrze dobrane obuwie oraz zbyt intensywne ich używanie, czyli przeciążenie stóp. Skup się na swoim ciele i zauważ, w którym konkretnie miejscu bolą Cię stopy, to znacznie ułatwi pracę lekarzowi rodzinnemu, który powinien dać ci skierowanie do ortopedy. Oczywiście najlepiej by było gdyby leczenie pozostało na etapie odpoczynku i maści. Jednak w życiu różnie bywa, a stopy ma się tylko dwie.

Źródło: krokdozdrowia

praca przy komputerze Previous post Pracujesz przy komputerze? Uważaj na nadgarstki!
Kuń Next post Co je koń? Jakie zioła i suplementy dla konia?